Stowarzyszenie  NASZ MIELEC

gallery/naszmielec
gallery/lodowisko

Propozycje do budżetu Mielca na 2020r.

gallery/budżet 2020

Realizując nasz program, złożyliśmy własne propozycje do budżetu miasta Mielca na rok 2020. 

Otwarcie

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu

 

 

W dniu 25.10.2019 roku oficjalnie została przekazana do użytku mielczan zmodernizowana i rozbudowana biblioteka prowadzona przez Samorządowe Centrum Kultury, jednostkę samorządu Mielca.

Nowa biblioteka to blisko 4000 m kw. Koszt inwestycji to niemal 20,0 mln złotych w tym 6,0 mln złotych dofinansowania pochodzi z Unii Europejskiej tj. RPO WP.

Historia modernizacji biblioteki ma kilka lat. Pierwsza dokumentacja modernizacji była gotowa już w 2014 roku przed nową perspektywa finansową 2014- 2020 później zmieniona przez nowego prezydenta.

Radni Naszego Mielca zawsze wspierali tę modernizację znając fatalne warunki funkcjonowania starej “żółtej biblioteki”. Budowa obiektów pozwala na rozwój kultury w naszym mieście, kultury o wspaniałych tradycjach.

Kultura wzbudza emocje a przez to zbliża ludzi, daje możliwość ich rozwoju. Będziemy jako radni, stowarzyszenie Nasz Mielec dopingowali gospodarzy tego pięknego obiektu do aktywności merytorycznej i otwartości na wszelkie inicjatywy mielczan.

 

Inicjatywa uchwałodawcza Klubu Radnych Miejskich „Nasz Mielec”
w sprawie wspierania finansowego Rodzinnych Ogrodów Działkowych
w modernizacji i budowie infrastruktury ogólnodostępnej.

gallery/działka1

Ogrody działkowe obok parków i lasków  mieleckich to płuca miasta. Obecnie funkcjonuje  8 ogrodów działkowych podzielonych na 3100 działek na których pracuje i wypoczywa rekreacyjnie blisko 10.000 mielczan. Ogrody łączą pokolenia, coraz więcej młodych mielczan wraz ze swoimi dziećmi spędza czas na działce obok rodziców i dziadków.

 

Projekt „Naszego Mielca” to też pochodna aktywności  Mieleckich Ogrodów Działkowych które  chcą realizować miedzy innymi  program tzw. Otwartych Ogrodów dla wszystkich mieszkańców  poprawiając i budując  infrastrukturę ogólną która pozwoli otworzyć te tereny nie tylko dla posiadających działki.

 

W dniu 30.10.2019r Rada Miejska w Mielcu podjęła uchwałę, przy sprzeciwie Klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość, dzięki której Rodzinny Ogród Działkowy może otrzymać dotację na rozwój: do 50% kosztów zadania, nie więcej jednak niż 10.000,0 złotych. Pozostałe koszty Ogród pokrywa ze środków własnych. Jest to bardzo dobra i efektywna finansowo uchwała, którą będzie realizował Prezydent Mielca poprzez ustalone procedury.

 

 

gallery/fathers
gallery/działkowiec12
gallery/sck_panorama

Świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polska

Ryszard Przymus

 

Polska - to taka kraina,


która się w sercu zaczyna.


Potem jest w myślach blisko,


w pięknej ziemi nad Wisłą.


Jej ścieżkami chodzimy,


budujemy, bronimy.


Polska - Ojczyzna...


Kraina, która się w sercu zaczyna